1994 yılında türkiyenin ilk yemek sanayilerinden olan sofra yemek sanayinin ve sırma maden sularının kurucusu olan cevat bayrak tarafından bursa kestel derekızık köyünde kurulan elmas doğal kaynak suları yine türkiyenin ruhsatlı ilk su fabrikaları arasına girmeyi başarmış olup yine ülke çapında 734 su bayisi ve 3 litrelik ilk cam damacana imalatı ile pazardaki yerini almıştır.

1997 yılında Tikveşli firması ile daha sonra da pepsi ile pazarlama konusunda anlaşmaya varılarak marka değeri ve satışı konusunda ülke sınırlarını aşarak mineral dengesi kanıtlanmış olan suyu dünyaya servis etmenin mutluluğunu yaşamış bulunduk.

Elmas doğal kaynak suları halen 21 litre doğal kaynak suyu 5000 m2 kapalı alanı 18000m2 tesisi ve tamamen yerli sermayesi ile ülke pazarında ki yerini korumakta olup hizmet vermeye devam etmektedir.

Raftaki her ürünün, verilen her servisin ve her müşteri geri bildiriminin liderliğimizi sürdürmek için önemli olduğunun bilincindeyiz. Bir ürünün üzerindeki Elmassu markası; onu güvenle tüketebileceğinizin, ilgili tüm yasal gerekliliklere uygunluğunun ve yüksek kalite standartlarına sahip olduğunun taahhüdüdür.